
RADIONICA: PROJEKTIRANJE PAMETNE TVORNICE U SKLOPU PROJEKTA “100 PAMETNIH TVORNICA”
Hotel Westin, Zagreb, 16. ožujka 2022., 09:00 – 14:00 h
Transformacija tvornice u Pametnu tvornicu kompleksan je projekt kojemu treba pristupiti s velikim pažnjom u svakom koraku.
Ova radionica je prva ovog tipa, na kojoj će sudionici uz stručno vodstvo postaviti koncept Pametne tvornice, viziju cjelokupnog Projekta i usmjerenje za daljnje faze u procesu.
Važno je da u projektu transformacije sudjeluju stručnjaci s velikim iskustvom u proizvodnji, Digitalnoj transformaciji, Optimizaciji procesa i Industriji 4.0.
Culmenini stručnjaci s iskustvom u svim navedenim područjima vodit će radionicu, uz pomoć Partnera u projektu „100 Pametnih tvornica“ koji će pomoći s prijedlozima alata i metoda za Pametnu tvornicu.
Radionica se, kao i ostatak projekta transformacije u Pametnu tvornicu, temelji na Culis metodologiji (Lean, Digitalna i Green transformacija).
OČEKIVANI REZULTATI ZA TVRTKE
Tijekom i nakon transformacije, poduzeća mogu očekivati sljedeće rezultate:
- Najmanje 10 do 30% veća produktivnost
- Najmanje 25% veća energetska efikasnost
- Najmanje 25% manje nesreća na radu
- Najmanje 40% kraće trajanje proizvodnog ciklusa
- Najmanje 40% manje rada
- Najmanje 35% više dodane vrijednosti od prodaje novih digitaliziranih proizvoda i usluga
Postanite certificirani Lean Manager uz Culmeninu Lean Akademiju!
Napredak Industrije, sve veći broj Pametnih tvornica i pojava novih alata i tehnologija predstavljaju izazove za Upravu, Managere, Voditelje i Zaposlenike u tvornicama. Novi alati i tehnologije zahtijevaju nova znanja, a ona se moraju kontinuirano nadograđivati. Globalna pandemija pokazala je da tvrtke moraju biti agilne, fleksibilne i sposobne za brzu reakciju i prilagodbu. Ponuda i potražnja imaju globalni karakter, kao i konkurencija.
Zbog svega navedenoga, velika je potražnja za Lean Managerima čiji je zadatak optimizirati poslovanje/proizvodnju, koristiti Lean alate i nadgledati njihovo provođenje, sudjelovati u planiranju projekata, raditi analize i procjene postojećeg i budućeg stanja poduzeća te voditi i usmjeravati timove u procesu kontinuiranog poboljšavanja.
Lean proizvodnja je filozofija upravljanja poslovnim procesima. Potječe iz Japana, fokusira se na smanjenje osam vrsta gubitaka, a zadatak joj je povećati vrijednost za kupca ili svakog sljedećeg u lancu dodavanja vrijednosti.
Najčešće se Lean koristi kao set alata koji pomažu pri identifikaciji i kontinuiranom otklanjanju gubitaka, a glavni rezultati su poboljšanje kvalitete proizvoda, smanjenje vremena proizvodnje i sniženja troškova.
Program Lean Akademije se sastoji od sljedećih modula
- Osnove Leana
- Lean alati (5S + Vizualni menadžment, VSM mape, Kaizen, SMED, Standardizacija i balansiranje)
- Lean održavanje
- Lean Leadership i Vještine prezentiranja
- Planiranje proizvodnje
- KPI
PRIJAVE NA LEAN AKADEMIJU OVDJE
2022/02/25