Anđelko Švaljek, direktor RGNC Grupe, ponovno je izabran za predsjednika HGK – Županijske komore Krapina te će tu funkciju obnašati i naredne četiri godine. Odluka je donesena na sjednici Skupštine Gospodarskog vijeća Krapinsko-zagorske županije održanoj u Krapina.

U izjavi za medije Švaljek je posebno naglasio važnost nastavka i dodatnog jačanja suradnje sa SLO CRO Gospodarska komora. Istaknuo je kako Krapinsko-zagorska županija raspolaže značajnim potencijalom za širenje proizvoda i usluga na slovensko tržište, ali i za privlačenje novih investicija iz Slovenije.

„Danas imamo brojne slovenske tvrtke koje kod nas ne samo da proizvode, nego sudjeluju i u gospodarskim projektima. Želimo takvu suradnju razvijati i u suprotnom smjeru jer smatramo da su naša gospodarstva komplementarna i da kroz suradnju možemo omogućiti jednostavniji pristup većem i bogatijem tržištu“ – rekao je Švaljek.

 

Izvor: Kajkavske kronika