Anđelko Švaljek, direktor RGNC Grupe, je bil ponovno izvoljen za predsednika HGK – Županijske komore Krapina in bo to funkcijo opravljal tudi v naslednjih štirih letih. Odločitev je bila sprejeta na seji Skupščine Gospodarskega sveta Krapinsko-zagorske županije, ki je potekala v Krapina.

Švaljek je v izjavi za medije posebej poudaril pomen nadaljevanja in dodatne krepitve sodelovanja s SLO CRO Gospodarsko zbornico. Izpostavil je, da ima Krapinsko-zagorska županija velik potencial za širitev proizvodov in storitev na slovenski trg, pa tudi za privabljanje novih slovenskih investicij.

»Danes imamo številna slovenska podjetja, ki pri nas ne le proizvajajo, temveč sodelujejo tudi pri gospodarskih projektih. Takšno sodelovanje želimo razvijati tudi v obratni smeri, saj menimo, da sta naši gospodarstvi komplementarni in da lahko s sodelovanjem omogočimo enostavnejši dostop do večjega in bogatejšega trga,« je povedal Švaljek.

 

Vir: Kajkavske kronike